2019'da Çok Satacak 9 E-ticaret Ürünü

24 Ocak 2019 Perşembe 15:53
11438
Okunma
0
Beğenme

2019'da Çok Satacak 9 E-ticaret Ürünü

Birçok online dükkan, satış potansiyeli yüksek ve revaçta olan ürünler bulamadıkları   için kapanıyor. Piyasada bu kadar çok ürün varken, Alibaba seçeneklerle dolup taşıyorken, hangi ürünün iyi satacağını kestirmek çok zor. Tutturduk diyelim, bizi takip eden rakibin de aynı adımı atması an meselesi. Bu durumda e-ticaretten para kazanabilmek için geçerli yöntem: Piyasayı sürekli takip, özgün ürünler ve bolca deneme yanılma…

Satacak ürün ararken en sık kullanılan taktik, AliExpress sitesinin (Alibaba’nın son kullanıcıya seslenen pazar yeri) “flash deals” sayfasına gidip yükselen trendlere bakmaktır. Bu taktik riskli bir taktik. Bazen tutar bazen tutmaz. Ülkemiz tüketicisinin alışkanlıklarını düşünmeli bolca da iç sesinize kulak vermelisiniz. 

İyice düşünüp tartıp riski en aza indirmek istiyorsanız, internette iyi satan ürünlerin ortak özelliklerine bir göz atın:

  • Belirsiz Maliyet: Tüketicinin, ürünün size geliş fiyatından ve kolayca bulamayacağı ürünler seçmelisiniz. Alibaba bunun için uygun bir toptancı. Birim maliyetler adede göre çok değişiyor ve tüketicinin maliyeti bulması zor.
  • Uygun Fiyat: En çok satan e-ticaret ürünleri 40-190 TL arasında değişiyor. Mümkünse ücretsiz gönderim sağlayarak, üzerine kârınızı koyduktan sonra bu aralığa düşen ürünler tüketici fiyatı açısından, en uygun olanlardır. Ayrıca kırılabilir, gönderimi de maliyetli olacağından ağır ürünlerden uzak durmak doğru olur.

İşte 2019’da online satış için uygun olacak, Google’da da sık aranma trendi gösteren 9 ürün:

1 - Duruş Düzeltici

Annelerimiz bize sürekli “dik dur yavrum” derken çok haklıydı. Hangimizin kambur oturuşumuz yüzünden sırtı ağrımıyor ki? Duruş düzeltici denen basit ürün online ticaret için çok uygun bir ürün. Omurgaya destek olurken, kullanan kişiyi sıkmadan dik durmasını sağlıyor, fizyoterapistler tarafından da öneriliyor.

Fiyat: 12-15 $

Google’da aranma trendi:

2 - Suya Dayanıklı Kaş Kalemi

Hanımlar, moda olalı beri kaşlarını da, makyaj yaparak vurguluyorlar. Ve elbette yüzlerini yıkayınca akıp giden makyaj kalemlerinden de nefret ediyorlar. Ama artık suya dayanıklı kaş kalemleri sayesinde bu dert değil.

Fiyat: 1 - 5 $

Google’da aranma trendi:

3 - Otomobil Camı Tamir Seti

Sürücüler, hafifçe çatlayan otomobil camlarını neden kendileri tamir edemesin? Neden tamircinin yolunu tutmak zorunda olsunlar. Otomobil camı tamir seti günü kurtaran basit bir araç ve giderek daha fazla aranıyor. Bu alanda başka bir ürün çıkmadan trendi yakalamakta fayda var.

Google'da aranma trendi:

 

4 - Kablosuz Telefon Şarjları

Kablosuz telefon şarjları için yükselen trend deniyor. Neden mi? Çünkü insanlar kablolu olanlarından bıktı. Gördüğünüz gibi, ilgili google aramaları yükselerek artıyor ve daha da artacak gibi görünüyor, çünkü iPhone yeni modelini kablosuz şarja uygun olarak çıkardı.

Fiyat: 10 - 15 $

Google’da aranma trendi:

5 - Avokado Yağı

Piyasadaki doğal kozmetik yağ sürüsüne bir yenisi katıldı: Avokado Yağı. Bu konudaki makaleler avokado yağının hem midemize hem cildimize ve saçımıza faydalı olduğu yönünde. Google aramaları doğru hedef kitleye doğru mesajla bol satılabileceğini gösteriyor.

Google’da aranma trendi:

6 - Telefon Kılıfları

Cep telefonumuzla yapışık yaşama çılgınlığımız dinecek gibi görünmüyor. Neredeyse her ay yeni bir model çıkıyor piyasaya. İnsanların habire düşen telefonlarını kırılmaktan korumaya ihtiyacı var. Ve bir de kişiliklerini telefon kılıflarıyla yansıtmak gibi garip bir eğilimleri var. Bu eğilimden neden yararlanmayasınız? İlgili aramalar çok hızlı yükselmese de tutarlı bir trend gösteriyor.

Google’da aranma trendi:

7 - Sağlık Saatleri

İnsanlar kendilerini forma sokacak her ürünü alır. Sağlık takip saatleri, akıllı saatler ya da fittness takip saatleri… adı ne ise yeni yükselen trend. Birçok teknolojik ürün ilk çıktığında büyük ilgi görür ama zamanla ilgi hızla azalır. Ama bu akıllı saatlerde durum farklı. Google aramalarında tüm dünyada yavaş ama tutarlı bir yükseliş var.

 

Google’da aranma trendi:

 

8 - Horlama Engelleyiciler

 

İnsanlar bu ürüne ihtiyaç duyduklarının farkında değillerdi, ta ki bir çim biçme makinasının yanında uyumak zorunda kalana dek. Bu ürün tüm dünyada evlilik kurtarıcı olarak anılıyor. İlk çıktığı zamanki rüzgarı dinmiş olsa da doğru pazarda doğru hedef kitleye büyük satış potansiyeli hala var.

Google'da aranma trendi:

 

9 - Laptop Süsleri

Şu sıralar gençler laptop’larını rengarenk etiketlerle süslemeye ve bu yolla kendilerini ifade etmeye bayılıyor. Büyük bir piyasa ve özgün ürünlere her zaman açık bir tüketici var karşınızda.

Google'da aranma trendi:

Doğru ürünlerle, bereketli satışlar dilerim.

 

Oya Yaşayan - Dijital Pazarlama ve E-ticaret Uzmanı

  Yorumlar 
Yorum Ekle


Benzer Videolar
e-Ticarete 6 Adımda Doğru Başlangıç
5 Adımda Başarılı İnternet Pazarlaması
İnternet Pazarlamasında En Fazla Düşülen Tuzaklar ve Kurtulma Yolları
Satış ve Pazarlamada Sosyal Medya: Püf Noktaları
İnternette Küçük Balık Olmak
Bir Cesaret Hikâyesi
Perakendede Takım Olmak
Satışta ve Markalamada Etkili Mesaj Üretmenin Yolları - 3
KOBİ Güncesi Yazı 4: "Çok Saat Çalışmak, Çok Verimli Çalışmak mı?"
Marka Çağrışımı ve Marka Konumlandırması


Benzer Makaleler
Stres Çarkından Öğrenecek Çok Şey Var
Kendi İşini Kendin Yap
Alibaba.com'da Dünyaya Açılın
Açıl Susam Açıl
Ne Tür Bir Girişimcisiniz?
Kevin'den Hayat Dersleri
Tostçu Erol, Dominick ve Faydacı Felsefe
Göz Göre Göre Satış
Küçük İthalatçının Alibaba Rehberi
Yeni Yıla Girerken Sitenize Ücretsiz Bakım